Utorok 23. 4. 2024
Počet návštev: 71724

V prípade, ak sa ocitnete v situácii, kedy potrebujete poradiť, pomôcť  s problémom kyberšikanovania, kriminálnej činnosti, ubližovania....

oobj.raslavice@minv.sk
054/47922-OOPZRA
chranimedeti@minu.sk

• V utorok 16.04.2024 sa konalo školské kolo súťaže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne - Slávik Slovenska 2024 . Súťaže sa zúčastnilo 25 žiakov. Súťažilo sa v troch kategóriách a všetci zúčastnení si za svoj výkon zaslúžili veľkú pochvalu.

Výsledky za jednotlivé kategórie sú nasledovné :

I. kategória :

1. miesto : Aurélia Ileková – 2.A
    2. miesto : Juraj Varhol – 3.A
    3. miesto : Valentína Vagaská – 2.A
    Cena poroty : Marek Mičjan – 2.A
    Ráchel Mária Štofková – 1.B
    Zoja Čarná – 1.B
    II. kategória :

• Nie je to prvý príspevok na našej stránke, kde sa spomína meno siedmačky Sofie Žatkovičovej. Sofia nás reprezentuje v mnohých vedomostných, ale aj umeleckých súťažiach a nie je žiadnym tajomstvom, že sa jej mimoriadne darí. Nebolo to ináč ani v okresnom kole Matematickej olympiády. V tejto náročnej súťaži, kde sa nehodnotí len konečný výsledok, ale aj celý myšlienkový postup a dôkaz, získala úžasné 3. miesto. Sofii k úspechu srdečne blahoželáme a ďakujeme jej za čas, ktorý venuje zodpovednej príprave na všetko, do čoho sa pustí.

• Slovenská agentúra životného prostredia zverejnila protokol o environmentálnej olympiáde EnvirOtázniky 2024. Výsledky súťaže nás veľmi potešili. Do riešenia úloh sa zapojilo 428 žiakov druhého stupňa z 35 slovenských škôl a v tejto silnej konkurencii súťažiacich sa naša ôsmačka Natália Vavreková umiestnila na krásnom oceňovanom 6. mieste. Natálke blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu a zviditeľnenie školy v tejto celoslovenskej súťaži.

Mgr. Miroslava Passiová - koordinátor environmentálnej výchovy

• Základná škola v Kurime, Družstevná 222, 08612 Kurima

OZNÁMENIE

V súlade s VZN Obce Kurima o určení miesta a času zápisu dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Kurima riaditeľ Základnej školy v Kurime oznamuje, že

slávnostný zápis detí do 1. ročníka sa bude konať

dňa 23. apríla 2024 od 13.00 hod. v budove 1. stupňa ZŠ v Kurime.

Podrobne budeme informovať jednotlivé materské školy (presný čas zápisu).

Ak by sa niekto z vážnych dôvodov nemohol zúčastniť zápisu v tento deň, môže prísť so svojím dieťaťom na zápis od 22. do 26. apríla 2024 v čase 8.00 – 15.00 hod..

• Environmentálna olympiáda EnvirOtázniky má za cieľ zvýšiť záujem žiakov druhého stupňa základných škôl o prírodovedné predmety a o problematiku životného prostredia. Súčasne má prispieť k zvyšovaniu environmentálneho vedomia, informovanosti o trvalo udržateľnom rozvoji a angažovanosti žiakov v otázkach životného prostredia doma, v škole a vo svojom regióne. Žiaci vyhľadávali v online odborných materiáloch odpovede na 40 otázok z tém voda a ovzdušie. Okrem toho, že súťažili o hodnotné ceny, získali nové vzácne poznatky. Našu školu reprezentovali: