Navigácia

Streda 21. 2. 2018
Počet návštev: 657999

Novinky

 • Karneval ja krásna chvíľa,
  muzika tam vyhráva.
  Z dievčatka sa stane víla,
  motýľ, hviezda, púpava.

  Krásna vec sú karnevaly,
  búcha sa tam na bubon
  a z chlapcov sa stanú králi,
  spiderman a veľký slon.

  No karneval namôjdušu,
  bol by nanič bez šaša.
  Jaší sa tam šašo Mašo, Jašo,
  až sa všetci pošašia.

  Na motívy veršov sa na Základnej škole v Kurime konal 1.februára 2018 Karneval. Všetci sme sa stretli, v jedálni školy, šašo Huncút, Mašo a Jašo, aj princezná, víla, spiderman a veľký slon. Jašili sme sa celé predpoludnie, súťažili, tancovali a nakoniec sme sa odmenili sladkosťami, hračkami, hlavolamami a odchádzali domov s veselými zážitkami so šašami a príjemné unavení zo súťaží a tanca.

 • Súťaž Šaliansky Maťko je obľúbenou recitačnou súťažou na našej škole už niekoľko rokov. Ide o celoslovensky veľmi dobre známu súťaž v prednese slovenských povestí. Aj tento školský rok sa do nej zapojilo množstvo našich žiakov. Dňa 20.12.2017 a 12.01.2018 sa uskutočnili školské kolá tejto súťaže. Výsledky za jednotlivé kategórie sú nasledujúce:

  I. kategória: 1. miesto – Elizabet Anna Simková, 3.B
  2. miesto – Katarína Randárová, 3.A
  3. miesto – Kamila Bosáková, 2.A
  Cena poroty – Alžbeta Jasmin Soroková, 3.B

 • Vianočné sviatky oslavujú ľudia takmer na celom svete. Každá krajina má však iné zvyky. Priblížiť prežívanie Vianoc vo svete pomocou slova, hudby, tanca, spevu bolo cieľom tohtoročnej Vianočnej akadémie. Predstavilo sa na nej okolo 130 žiakov našej školy a dokázali, že sú šikovní herci, tanečníci a speváci.

 • 30. 11. 2017 sa na Základnej škole v Kurime konala súťaž Všetkovedko. Súťaž, keď máš zobrať rozum do hrsti a dokázať všetkým a najmä sebe aký si múdry, šikovný a pohotový. Zúčastnilo sa jej 21 žiakov, zo šiestich tried, druhého až piateho ročníka.

  Výsledky súťaže budú zverejnené 21. 12. 2017 na www.všetkovedko.sk

Novinky

Kontakt

 • Základná škola v Kurime
  Družstevná 222
  086 12 Kurima
 • +421 54 739 11 10

Fotogaléria