Nedeľa 19. 8. 2018

• Hodnota človeka nie je v tom, čo spraví pre seba, ale pre iných.

Výstižnosť a pravdivosť týchto slov napísaných na perníčku – spomienke na stretnutie bývalých učiteľov Základnej školy v Kurime, sa potvrdili aj mne, bývalej žiačke a teraz už učiteľke základnej školy, účastníčke stretnutia.

Sila týchto slov sa niesla celým stretnutím. Spomienky – stretnutie učiteľov, pripravil riaditeľ školy Mgr. Vincent Urda a Mgr. Eva Kučová, PhDr. Jozef Gefert, Mgr. Marta Mihoková, ktorým patrí úprimné poďakovanie za prípravu výnimočného podujatia, na ktorom sa stretli generácie učiteľov.

• Základná škola v Kurime bola aj v tomto školskom roku súčasťou veľkej medzinárodnej súťaže Matematický klokan. Súťažilo spolu 67 000 žiakov na 1453 školách. Tridsiati naši žiaci vzorne reprezentovali školu a ich výsledky nám urobili radosť. Školským šampiónom sa stal prvák Patrik Bezeg, ktorý zvládol klokaní test na 93,3%.
    Aj Soni Semhricovej z I.A a Stanislavovi Moravcovi z I.B sa podarilo pokoriť hranicu 90% úspešnosti a zaradiť sa tak na popredné miesta v školskom rebríčku. Úspešnými riešiteľmi sa stali aj Veronika Iličková zo IV.A a Sára Antoliková zo VI.A, obe s úspešnosťou 86,7%.
    Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy a úspešným riešiteľom blahoželáme.

• V stredu 27.6.2018 boli naším žiakom odovzdané odmeny za zber papiera, bateriek, drobného elektroodpadu, SABI viečok a SABI tetrapakov.

Zber papiera bol na našej škole vyhlásený riaditeľom školy od začiatku školského roka do 15. júna 2018. Žiaci sa veľmi snažili. Vďaka za spoluprácu pri zbere patrí aj rodičom, ktorí spolu so svojimi deťmi pretriedili a priviezli papier. Zodpovedný za zber a uskladnenie papiera aj samotný zvoz papiera bol pán školník Mgr. Jozef Sorád, za čo aj jemu patrí veľké poďakovanie.

• Opäť prišla chvíľa, keď sa školský rok končí a my súťažíme o najlepších, aby sme získali poháre a medaily od pána riaditeľa. Po slávnostnom privítaní odchádzame do tried, kde nás čaká vedomostný kvíz a my získavame sladkosti za správne odpovede. Potom už súťažíme vo svojich kategóriách o najlepších čitateľov, pisateľov a počtárov. No a máme víťazov!

Najlepší čitatelia: S.Žatkovičová, M.Grega, A. Jendroľová, S. Kočiščák
    Najlepší pisatelia: S. Semhricová, M.Martičeková, K.Randárová
    Najlepší počtári: A.Jusková, A.Horvát, D.Groško, V. Iličková

• Už sa to stáva pomaly tradíciou, že žiaci našej školy môžu stráviť príjemné chvíle v škole nielen v dopoludňajších hodinách, ale môžu v nej aj spať. V tomto školskom roku to bolo v piatok 15.6. a zúčastnilo sa tejto Noci v škole 72 žiakov 1. stupňa. Na úvod si zahrali futbal a vybíjanú, vyrobili darček pre oteckov, zašantili si na pyžamovej párty a nakoniec pomocou indícii hľadali sladký poklad.

• Základná škola v Kurime
    Družstevná 222